Haber

Yüksekova İlçe Emniyet Müdürlüğü Dolandırıcılık Konusunda Vatandaşları Uyardı

Yüksekova İlçe Emniyet Müdürlüğü, son dönemde sanal ortamda gerçekleştirilen dolandırıcılık olaylarına karşı vatandaşları uyardı.

İlçe Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, özellikle bilişim teknolojilerinin gelişmesiyle birlikte internet dolandırıcılığı gibi yeni bir suç kavramının ortaya çıktığı belirtildi.

Açıklamada, dolandırıcıların sosyal medyada sahte hesaplar açtığı kaydedildi ve şu ifadelere yer verildi:

“Sizi telefonla arayan, kendisini polis, asker, savcı olarak tanıtan, ‘Adınız veya banka hesabınız FETÖ, PKK, DEAŞ gibi terör örgütlerinin içinde yer alıyor’ diyerek para, altın isteyen kişilere inanmayın. Sosyal medya hesaplarının yanı sıra bazı internet sitelerinde de geçersiz hesaplar açılmaktadır. İnternet sitelerinde bulunmayan araç ve eşyalara ilişkin yalan reklamlar verilerek kişiler dolandırılmaya çalışılmaktadır. Bu reklamlar özellikle akıllı telefonlar ve bazı elektronik eşyalara yönelik olarak sunulmaktadır. Piyasa fiyatının çok altında fiyata satışa sunulan, dolandırıcılık amaçlı yapılıyor. Bu tür sitelerden kesinlikle alışveriş yapmamamız gerekiyor. Böyle bir durumda hemen şikayette bulunabilirsiniz. En yakın polis birimine veya Cumhuriyet Başsavcılığına.”

buyukcekmeceajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu