Haber

Putin’in en yakın isimlerinden biriydi: Darbe tehlikesiyle karşı karşıya!

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in eski konuşma yazarı Abbas Galyamov, CNN International’a konuştu. Putin’in davranışı “dengesiz”bulduğunu söyledi.

Abbas Galyamov, “Davranışlarından ne yapacağını bilmediği anlaşılıyor. Fiziksel olarak Nisan ve Mayıs’ta olduğundan daha zinde görünüyor ama yaptıklarına baktığımızda kusurlarını görüyoruz. Dengesiz ve mantıksız. Aylar sonra birini kovuyor. onu tayin eder.”söz konusu.

“SAVAŞ DEVAM EDERSE DARBE YAPILABİLİR”

Putin’in yavaş yavaş halk desteğini kaybettiğini ve seçimleri iptal edebileceğini öne sürdü. Ukrayna savaşı devam ederse Putin’in darbe tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu iddia etti.

galyamov, “Ukrayna’daki savaşı kazanmadan oyların çoğunluğunu alamayacağını biliyor. Güçlü olduğunu göstermezse Rusların ona ihtiyacı olmadığı anlaşılır. Sıkıyönetim ilan edip iptal edebilir. seçimler.

Ordu şu anda darbe yapamaz ama bir yıl içinde siyasi durum değişince ve sevilmeyen bir cumhurbaşkanı gelince darbe ihtimali olur.”ifadeleri kullandı.

Ayrıca geçtiğimiz günlerde Putin’in kişisel ordusu olarak da bilinen Wagner paralı asker grubunun sahibi Prigojin ile Rusya Devlet Başkanı arasındaki ilişkiyi yorumlamıştı.

Abbas Galyamov “Bir yıl önce Prigojin’in Putin’e ihtiyacı vardı. Şimdi tam tersi. Putin’e zafer kazandırabilecek tek kişi o. Arasındaki bağı dengelemeye çalışıyor. Kendi ordusuna inanmadığı için Prigojin’e çok güç verdi. sadece ona güveniyor gibi görünüyor.”söz konusu.

koyulhisar-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu